Sycylia Wycieczka samolotowa na Sycylię

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 29.09.2024 - 06.10.2024
Cena wyjazdu 3990 zł / os.
Rezerwuj ten wyjazd

Program wyjazdu

1 dzień

Zbiórka na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach o godzinie 04.45, przelot samolotem rejsowym WIZZAIR do Katanii. Po przylocie przejazd do Syrakuz, zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym – spacer po najważniejszej części miasta czyli po Wyspie Ortigia z Katedrą i Źródłem Aretuzy, czas wolny, Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Następnie przejazd do hotelu w okolice Giarre, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu przejazd do Katanii, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem m.in. Katedra św. Agaty, Fontanna Słonia, Palazzo degli Elefanti, targ rybny Pescheria, Plac Uniwersytecki i Via Etnea, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do małej rybackiej wioski Marzamemi, spacer po miasteczku kolorowych krzeseł. Dalszy przejazd na przylądek Capo Passero – najdalej na południe wysunięty punkt Sycylii i całej Italii gdzie Morze Jońskie spotyka się z Morzem Śródziemnym. Krótka przerwa na spacer po plaży i/lub kąpiel w morzu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu przejazd do Taorminy – najsłynniejszego kurortu Sycylii. Spacer z przewodnikiem lokalnym po miasteczku z przecudnymi widokami na okolicę, zwiedzanie Teatru Antycznego, czas wolny. Następnie przejazd na Etnę – wyjazd autokarem na wysokość ok 2000 m n.p.m. gdzie można spacerować po wygasłych kraterach lub dla chętnych – wyprawa kolejką i busami terenowymi na wysokość około 3000 m n.p.m. (dodatkowo płatne około 90 euro). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

Po wczesnym śniadaniu dla chętnych przejazd do portu w Milazzo, rejs statkiem na Wyspy Liparyjskie – Wyspy Lipari i Vulcano z cudownymi widokami, możliwością kąpieli błotnych, kąpieli w Morzu Tyrreńskim lub wspinaczką na wulkan (dodatkowo płatne 70 euro). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Cefalù – najbardziej znanego sycylijskiego kurortu na północnym wybrzeżu. Spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym: Katedra, średniowieczna pralnia, możliwość krótkiego relaksu na plaży. Dalszy przejazd do Monreale na Królewskie Wzgórze położone malowniczo nad Palermo – zwiedzanie z przewodnikiem Katedry z najpiękniejszymi dekoracjami mozaikowymi. Przejazd do hotelu w okolice Palermo, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień

Po śniadaniu przejazd do Palermo, stolicy wyspy. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: Katedra, Plac Quattro Canti, Fontanna Wstydu, Teatro Massimo, jeden z targów Palermo na którym będzie można zakupić tradycyjne produkty sycylijskie: przyprawy, zioła, czekoladę z Modica czy krem pistacjowy. Następnie przejazd do Mondello, plażowej dzielnicy Palermo – czas wolny na krótki odpoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Sycylii. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

8 dzień

Po śniadaniu przejazd do Segesty – zwiedzanie Parku Archeologicznego z jedną z najlepiej zachowanych świątyń antycznych na Sycylii, dalszy przejazd do Erice - spacer po miasteczku położonym na skale z niesamowitymi widokami na Sycylię północno-zachodnią, czas wolny. Około godziny 18 przejazd na lotnisko do Trapani. Przelot lotem rejsowym Ryanair do Katowic. Zakończenie wycieczki na lotnisku w Katowicach.


Zakwaterowanie

Dostępne opcje zakwaterowania:

 • pokoje 2 osobowe
 • pokoje 3 osobowe
 • pokoje 4 osobowe

Dla osób podróżujących pojedynczo, proponujemy następujące opcje:

 • pokój 1 osobowy (dopłata 900 zł)
 • dokwaterowanie do pokoju z osobą tej samej płci (bez dopłat)


informacja

Cena zawiera:

 • przelot samolotem rejsowym Wizzair na trasie Katowice – Katania oraz Ryanair na trasie Trapani – Katowice z bagażem rejestrowanym 20 kg oraz małym bagażem podręcznym o wymiarach 40x25x20 cm,
 • 7 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań wzmocnionych,
 • 7 obiadokolacji (woda w cenie),
 • ubezpieczenie NNW i KL + bagaż,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Fundusz Pomocowy (COVID),
 • opiekę pilota na całej trasie.

Cena nie zawiera:

 • wjazdy do miast, parkingi,
 • przewodników lokalnych,
 • wstępy do zwiedzanych obiektów: Katedra w Syrakuzach, Teatr Antyczny w Taorminie, Park Archeologiczny w Segesta, Katedra w Monreale i inne,
 • taksy klimatyczne,
 • zestaw słuchawkowy audio-guide na całej trasie.

Opłata za powyższe -> 160 euro/os. - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze


Dodatkowo płatne dla chętnych:

 • wjazd kolejką na Etnę – około 90 euro/osoby,
 • rejs na Wyspy Liparyjskie – około 70 euro/osoby
informacja

Na wyjazdy zagraniczne wszyscy uczestnicy są zobowiązani do zabrania dowodu osobistego lub paszportu. Dokumenty muszą być ważne jeszcze przez minimum 3 miesiące, licząc od daty powrotu z wyjazdu.

Legitymacja szkolna, książeczka zdrowia lub prawo jazdy nie są dokumentami upoważniającymi do przekroczenia granicy!

Odjazdy autokaru

Dzień: 23.06.2024 Dopłata
| Dojazd własny na lotnisko
0,00 zł

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 29.09.2024 - 06.10.2024
Cena wyjazdu 3990 zł / os.
Rezerwuj ten wyjazd