Bawaria + Frankonia Bamberg | Norymberga | Monachium | Ga-Pa | Neuschwanstein

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 21.07.2024 - 31.07.2024
Cena wyjazdu 3300 zł / os.
Rezerwuj ten wyjazd

Program wyjazdu

1 dzień

Wyjazd w godzinach wieczornych/nocnych zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd do Bawarii.

2 dzień

Przyjazd do Bayreuth w godzinach przedpołudniowych.

Zwiedzanie miasta znanego z festiwalu muzyki Richarda Wagnera. Podczas spaceru po miescie zobaczymy m.in. Operę Margrabiów (UNESCO), Stary i Nowy Zamek, Stadtkirche, Maximilianstrasse.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie.

Przejazd do Wurzburga, dawnego miasta biskupiego nad Menem (UNESCO), słynnego z doskonałych win frankońskich. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Pałac Residence, Fontannę Frankonii, Katedrę św. Kiliana, Neumunster, Falkenhaus – najbogatszy, rokokowy dom w mieście, kaplica Mariacka, Rarusz i stary Mast nad Menem z widokiem na Twierdzę Marienburg.

Przejazd do Bambergu (UNESCO) miasta znanego z szopek, wędzonego piwa i licznych zabytków, gdzie zobaczymy m.in. Małą Wenecję, Katedrę św. Piotra i Jerzego, Neue Residence, Stary Zamek, Ratusz z Domem Rotmistrza.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd do Rothenburga nad Tauberem (UNESCO), średniowiecznej perełki architektonicznej na Szlaku Romantycznym, znanego również ze ‘śnieżnych kul’, które się jada. Zobaczymy: mury miejskie z licznymi basztami, Ratusz, fontanna św. Jerzego, kościół św. Jakuba, kościół św. Jana, liczne wąskie uliczki z domami szachulcowymi, Muzeum Bożego Narodzenia.

Przejazd do Norymbergi, stolicy Frankonii (UNESCO), miasta Wita Stwosza, Albrechta Durrera oraz whisky produkowanej z piwa i pierników. Zwiedzanie: Zamek Cesarski z widokiem na miasto, dom Durrera, kościół św. Sebalda, Hauptmarkt z kościołem NMP i Piękną Fontanną, Szpital św. Ducha, mosty na rzece Pegnitz, kościół św. Lorenza oraz fontanna Karuzela Małżeńska.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd do Monachium, stolicy Bawarii, miasta znanego z 7 browarów, monachijskiej białej kiełbasy, golonki i mnogości zabytków. Zobaczymy: Nymphenburg – podmiejski pałac i park rodziny Wittelsbachów, Park Olimpijski z obiektami sportowymi i wieżą TV, wizyta w BMW Welt – największym salonie wystawowym koncernu, a zarazem największej atrakcji turystycznej Niemiec, dzielnica uniwersytecka, Odeonplatz, Maximilianstrasse i Teatr Narodowy, Residence – miejska siedziba Wittelsbachów, Frauenkirche z grobowcem cesarza Ludwika IV, Nowy Ratusz, Alterhof oraz Hofbrauhaus – największa pijalnia piwa w Bawarii.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień

Śniadanie.

Przejazd do Garmisch-Partemkirchen, głównego ośrodka turystycznego i uzdrowiska w Bawarii. Wizyta pod skocznią narciarską Grosse Olympiaschanze, znaną z Turnieju 4 Skoczni, przejście do wykutego w skale Wąwozu Partnachklamm. Runda Zugspitze – dotarcie na najwyższą górę Niemiec, najpierw kolejką zębatą na lodowiec przez wnętrze góry, potem kolejką gondolową na szczyt, z którego jest widok na 4 kraje, zjazd inną kolejką gondolową nad jezioro Eibsee. Przejazd do Ga-Pa, regionalna obiadokolacja oraz spacer Ludwigstrasse z malowanymi domami.

Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

7 dzień

Śniadanie.

Przejazd do Schwangau. Zwiedzanie zamków Ludwika II Bawarskiego: Neuschwanstein oraz most Marii z widokiem na zamek, Hochenschwangau – przejście przez dziedzińce.

Przejazd do najmniejszego zamku Ludwika II - Linderhof. Zwiedzanie pałacu oraz parku ze sztucznym gejzerem i licznymi pawilonami.

Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

8 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd do miejscowości Stock nad jeziorem Chiemsee, nazywanym ‘Bawarskim Morzem’. Przepłynięcie statkiem na wyspę Herreninsel i zwiedzanie Nowego Pałacu Herrenchiemsee oraz Muzeum Króla Ludwika II. Czas wolny. Powrót statkiem do Stock.

Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd do Ratyzbony, miast nad Dunajem, znanego z rzymskich, gotyckich i renesansowych zabytków oraz znakomitej musztardy. Zwiedzanie: Kamienny most, Porta Pretoria, Pałac Biskupi, Stara Kaplica, Katedra św. Piotra, wieże mieszczańskie, Goliathaus, Stary Ratusz. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie.

Wyjazd w drogę powrotną w godziach popołudniowych.

10 dzień

Przekroczenie granicy Polskiej około godziny 2:00 w nocy. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach porannych w zależności od miejscowości.informacja

Cena zawiera:

  • transport
  • 7 noclegów w hotelach
  • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania)
  • opiekę pilota-przewodnika
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • realizację programu z wykorzystaniem systemu tour-guide
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opłaty lokalne i parkingowe


Cena nie zawiera:

Opłaty na koszty programowe: bilety wstępu: Wieża Telewizyjna w Monachium, Wąwóz Partnachklamm, Runda Zugspitze, Zamek Neuschwanstein, Zamek Linderhof, rejs statkiem na/z Herreninsel, Pałac Herrenchiemsee i Muzeum Ludwika II, obiadokolacje x7, opłaty lokalne i parkingowe.

360 euro/os. - płatne obowiązkowo u pilota w autokarze

Zakwaterowanie

Dostępne opcje zakwaterowania:

-pokoje 2 osobowe

-pokoje 3 osobowe (możliwe, że trzecie łóżko będzie dostawką)

Dla osób podróżujących pojedynczo, proponujemy następujące opcje:

-pokój 1 osobowy (dopłata 100 zł/noc)

-dokwaterowanie do pokoju z osobą tej samej płci (bez dopłat)

informacja

Na wyjazdy zagraniczne wszyscy uczestnicy są zobowiązani do zabrania dowodu osobistego lub paszportu. Dokumenty muszą być ważne jeszcze przez minimum 3 miesiące, licząc od daty powrotu z wyjazdu.

Legitymacja szkolna, książeczka zdrowia lub prawo jazdy nie są dokumentami upoważniającymi do przekroczenia granicy!

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy zostanie potwierdzony na 24 godziny przed odjazdem w informacjach wyjazdowych.

Godziny wyjazdów są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Połączenia antenowe (za dopłatą) zostaną potwierdzone przy minimum 4 chętnych osobach, najpóźniej na 48 godzin przed rozpoczęciem wyjazdu.

Odjazdy autokaru

Dzień: 21.07.2024 Dopłata
19:00
| Gdańsk Stacja Paliw ORLEN, Trakt Świętego Wojciecha 43/45
0,00 zł
20:00
| Gdynia Parking Główny Polsat Plus Arena Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 6
0,00 zł
20:40
| Wejherowo Stacja Paliw ORLEN, ul. Gdańska 103
0,00 zł
21:40
| Lębork Stacja Paliw Shell, ul. Słupska 26
0,00 zł
22:45
| Słupsk Stacja Paliw ORLEN, ul. Szczecińska 19 A, 76-251 Kobylnica
0,00 zł
23:55
| Koszalin Stacja Paliw BP, ul. Gdańska 21
0,00 zł

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 21.07.2024 - 31.07.2024
Cena wyjazdu 3300 zł / os.
Rezerwuj ten wyjazd