Bałkańskie lato Czarnogóra | Chorwacja | Bośnia i Hercegowina - wypoczynek + zwiedzanie

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 18.08.2022 - 28.08.2022
Cena wyjazdu 2390 zł / os.
Rezerwacja obecnie niedostępna

Chcesz zorganizować wyjazd dla swojej grupy?

Skontaktuj się z nami i ustal szczegóły.

Dlaczego Czarnogóra?

Panoramiczne trasy, wyjątkowe miejsca i bałkański klimat! To wszystko gwarantujemy Wam na naszej wycieczce. „Polako, polako” w Czarnogórze oznacza nic innego jak: „powoli, powoli”. Właśnie to hasło będzie towarzyszyło nam w trakcie wyjazdu! Zwolnimy i będziemy cieszyć się życiem, w towarzystwie niezwykłych widoków, świetnego jedzenia i lokalnych alkoholi. 

Budva to najmodniejszy kurort Czarnogóry. Miasto ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji. Przepiękna starówka, liczne plaże oraz imprezowy klimat sprawiają, że miejscowość jest nazywana letnią stolicą Czarnogóry.

Chorwacja: Jeziora Plitwickie, Dubrownik

Czarnogóra: Rejs po Jeziorze Szkoderskim, Kotor, Cetinje, Budva, Stary Bar, Kanion rzeki Tary + Boka Kotorska (dla chętnych)

Bośnia i Hercegowina: Sarajewo

1 dzień

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry do Chorwacji.

2 dzień Jeziora Plitwickie

W godzinach porannych przyjazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Obszar Parku obejmuje szesnaście jezior krasowych połączonych ze sobą widowiskowymi wodospadami. Spacerując drewnianymi kładkami dojdziemy do jeziora Kozjak, które przepłyniemy statkiem. Zobaczymy również Wielki Wodospad. To spektakularne miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po południu przejazd do hotelu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja i czas na integrację uczestników.

3 dzień Dubrownik

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika. Nie bez przyczyny miasto jest nazywane ‘perłą Adriatyku’. Spacer po Starym Mieście, gdzie kręcono „Grę o Tron”. W trakcie zwiedzania zobaczymy najbardziej charakterystyczne obiekty w mieście, m.in. Wielką Fontannę Onufrego oraz pałac Sponza. Wyjazd z Dubrownika w godzinach popołudniowych. 

Dalszy przejazd do Czarnogóry. Po drodze czeka nas przeprawa promowa przez Cieśninę Verige. Dojazd do Budvy w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień Budva

Śniadanie. Czas na kąpiele morskie i słoneczne oraz zwiedzanie we własnym zakresie. Obiadokolacja.

Wieczorem wspólne wyjście do Starego Miasta w Budvie, które po zachodzie słońca wygląda zjawiskowo. W trakcie wspólnego spaceru zobaczymy m.in. cytadelę i mury obronne oraz Konkatedrę św. Jana Chrzciciela. Klimatyczna starówka, pełna wąskich uliczek i zakamarków urzeka każdego Turystę.

5 dzień Czarnogóra w pigułce

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę po najpiękniejszych miejscach Montenegro

W trakcie wycieczki odwiedzimy:

 • Cetinje – dawną stolicę Czarnogóry. W mieście zobaczymy m.in. najskromniejszy Pałac Królewski w Europie oraz dowiemy się skąd w Czarnogórze wziął się pierwszy stół bilardowy.
 • Njeguši – prawdziwą czarnogórską wieś. Wioska słynie przede wszystkim z suszonej szynki pršut, a także produkcji sera. Oczywiście będziemy mieli okazję spróbować lokalne specjały. Przekonamy się również jak smakuję czarnogórska rakija.
 • Kotor – pomnik średniowiecznej architektury. Do Kotoru zjedziemy czarnogórskimi serpentynami. Tę podróż na pewno zapamiętamy na bardzo długo. Widoki na zatokę kotorską zapierają dech w piersiach. Kotor określany jest mianem czarnogórskiego Dubrownika. Oprócz niezliczonej liczby kościołów, pałaców i kamienic, ma w sobie to coś, co u każdego powoduję zachwyt.

Popołudniu powrót do Budvy. Obiadokolacja.

6 dzień Boka Kotorska

Śniadanie. 

Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej - dodatkowa opłata 45 euro. 

Wyjazd na rejs statkiem po Boce Kotorskiej – jednej z najpiękniejszych zatok na świecie. Krajobrazy przypominające norweskie fiordy, otoczenie Alp Dynarskich oraz malownicze miasteczka sprawiają, że wszyscy Turyści na długo zapamiętują tę wycieczkę. 

W trakcie całodziennego rejsu będziemy zatrzymywali się w następujących miejscach:

 • Perest – niezwykłe miasteczko, w którym niemal wszystkie budowle zbudowane zostały w stylu barokowym
 • Wyspa Matki Bożej na Skale – to jedyna sztuczna wyspa na Adriatyku na której znajduję się Kościół p.w. Wniebowzięcia Maryi Dziewicy
 • Błękitna Jaskinia
 • plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Czarnogóry

Powrót do Budvy w godzinach wieczornych. Obiadokolacja.

7 dzień

Śniadanie. Czas na kąpiele morskie i słoneczne oraz odpoczynek. Obiadokolacja.

8 dzień Jezioro Szkoderskie + Stary Bar

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim, które jest największym jeziorem na Bałkanach oraz stanowi naturalną granicę między Czarnogórą, a Albanią. Na terenie jeziora funkcjonuję park narodowy, a jego bogata flora i fauna zachwyca każdego.

Po zakończeniu rejsu i chwili czasu wolnego, który można wykorzystać na spróbowanie marynowanego karpia przejazd do Starego Baru – jednego z najbardziej zachowanych miast warownych, którego historia sięga VI wieku. W mieście zobaczymy m.in. łaźnie turecką, Zamek biskupi, klasztor franciszkanów oraz wieżę zegarową, która jest symbolem miasta. Nie zabraknie również czasu na spróbowanie piwa z wyjątkowym sokiem z granatu.

Powrót do Budvy. Obiadokolacja.

9 dzień Najgłębszy Kanion w Europie

Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W trakcie przejazdu zatrzymamy się przy najgłębszych kanionie w Europie – Kanionie rzeki Tary. Krótka przerwa w podróży na Moście Đurđevića, gdzie będzie można zrobić wspaniałe zdjęcia, zakupić pamiątki, a najbardziej odważni będą mieli okazję zjechać tyrolką i zobaczyć kanion z zupełnie innej perspektywy. 

Przejazd przez Bośnie i Hercegowinę w okolice Sarajewa, które nazywane jest europejską Jerozolimą. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

10 dzień Sarajewo

Przejazd do Sarajewa. Hasło reklamowe Bośni i Hercegowiny w tłumaczeniu na język polski to: „Kraj w kształcie serca”. Dosłownie i w przenośni. Mieszkańcy są niezwykle serdeczni, co również odczujemy podczas wizyty w Sarajewie. 

Sarajewskie róże na każdym kroku będą przypominały nam o niedawnej wojnie. W czasie spaceru po mieście zobaczymy m.in. turecki rynek, targ Bascarsija na którym znajduję się fontanna Sebilj oraz Wieczny Ogień. Odwiedzimy również Targ Markale, gdzie będziemy mogli zakupić lokalne znakomitości. 

Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Węgry i Słowację do Polski. 

11 dzień

Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy autokaru.

Zakwaterowanie

 • 2 noclegi tranzytowe w okolicach Neum i Sarajewa. 
 • 6 noclegów w Czarnogórze. 

Villa Bojana

http://vila-bojana.com/en/

Odległość do najbliższej plaży to jedynie 10 minut spacerem po płaskim terenie. W pobliżu znajdują się liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. W hotelu dostępny jest basen oraz taras z winoroślami.

Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub trzyosobowych. Każdy pokój wyposażony jest w prywatną łazienkę oraz klimatyzację. Dostępne jest również bezpłatne WIFI.  

Vila NS Velji Vinogradi (rezerwacje od 01.07.2022)

Zdjęcia hotelu

Zadbane apartamenty położone w niedalekiej odległości od plaży. Wyżywienie w położonym na przeciwko hotelu KANGAROO.

Każdy pokój wyposażony jest w prywatną łazienkę oraz klimatyzację.

Wyżywienie

 • W trakcie pobytu w Czarnogórze – dwa posiłki dziennie w formie bufetu – kuchnia czarnogórska. 
 • W Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie – zgodnie z programem wyjazdu.
informacja

Cena zawiera:

 • transport autokarem
 • 8 noclegów w hotelach
 • 8 śniadań
 • 8 obiadokolacji
 • opiekę pilota
 • realizację programu z wykorzystaniem systemu tour-guide
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:

Koszty programowe: 

 • bilety wstępu do zwiedzanych miejsc i koszty ich rezerwacji
 • opłaty wjazdowe do miast
 • usługi przewodników lokalnych
 • opłaty drogowe, graniczne i parkingowe
 • taksa klimatyczna

Osoba dorosła: kwota 130 euro

Dzieci i młodzież do 18 roku życia: kwota 90 euro

Opłata płatna obowiązkowo u pilota w autokarze.

Informacje praktyczne

 • Na wyjazdy zagraniczne wszyscy uczestnicy są zobowiązani do zabrania dowodu osobistego lub paszportu. Dokumenty muszą być ważne jeszcze przez minimum 3 miesiące, licząc od daty powrotu z wyjazdu.

  Legitymacja szkolna, książeczka zdrowia lub prawo jazdy nie są dokumentami upoważniającymi do przekroczenia granicy!

 • Obowiązujące waluty:

  • Chorwacja: kuna chorwacka (1 kn = około 0,60 zł), w odwiedzanych przez nas miejscach można płacić w euro lub kartą płatniczą

  • Czarnogóra: euro (1 euro = około 4,50 zł), preferowana płatność gotówką, w dużych sklepach i restauracjach zapłacimy kartą płatniczą

  • Bośnia i Hercegowina: marka zamienna (1 marka zamienna = około 2,20 zł), w Sarajewie są dostępne kantory, gdzie bez problemu wymienicie Państwo euro, na pamiątki i ewentualny posiłek. Można też płacić kartą.

  • Możliwe zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych.

  • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 700 zł. Możliwość zakwaterowania z inną osobą, podróżującą samotnie bez dodatkowych opłat – na zapytanie. 

Warunki COVID-19

Brak ograniczeń wjazdowych oraz obostrzeń na miejscu.

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy zostanie potwierdzony na 48 godzin przed odjazdem.

Godziny wyjazdów są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Połączenia antenowe (za dopłatą) zostaną potwierdzone przy minimum 4 chętnych osobach, najpóźniej na 48 godzin przed rozpoczęciem wyjazdu.

Odjazdy autokaru

Dzień: 18.08.2022 Dopłata
10:00
| Kielce Stacja Paliw Orlen, ul. Żytnia 1a
0,00 zł
11:00
| Staszów Stacja Paliw BP, ul. Kolejowa 44
0,00 zł
11:30
| Połaniec Dworzec Autobusowy przy Galerii Połanieckiej, ul. Czarnieckiego 1
0,00 zł
11:45
| Tuszów Narodowy Stacja Paliw TOP-GAZ (przy wiadukcie)
0,00 zł
12:00
| Mielec Dworzec Autobusowy, ul. Jagiellończyka 7, stanowisko 1
0,00 zł
12:20
| Radomyśl Wielki Dworzec Autobusowy, ul. Jasna
0,00 zł
13:00
| Tarnów McDonald`s, aleja Jana Pawła II 26
0,00 zł
13:30
| Brzesko Stacja Paliw Shell, ul. Biznesowa 3
0,00 zł
14:30
| Kraków Stacja Paliw BP, ul. Opolska 60
0,00 zł
15:30
| Katowice Stacja Paliw BP, Aleja Górnośląska 40
0,00 zł
11:15
| Tarnobrzeg Stacja Paliw Orlen, ul. Sikorskiego 1
50 zł
10:45
| Sandomierz Stacja Paliw Orlen ul. Żwirki i Wigury 2
70 zł
09:15
| Skarżysko Kamienna Stacja Paliw Circle K, ul. Krakowska 144C
60 zł
08:45
| Końskie Parking, ul. Sportowa 3
80 zł

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 18.08.2022 - 28.08.2022
Cena wyjazdu 2390 zł / os.
Rezerwacja obecnie niedostępna

Chcesz zorganizować wyjazd dla swojej grupy?

Skontaktuj się z nami i ustal szczegóły.