Czarnobyl Tour + Kijów Prypeć - Oko Moskwy - tereny elektrowni - niezwykła stolica Ukrainy

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 06.01.2022 - 09.01.2022
Cena wyjazdu 1050 zł / os.
Rezerwuj ten wyjazd

Chcesz zorganizować wyjazd dla swojej grupy?

Skontaktuj się z nami i ustal szczegóły.

Terminy wyjazdów 2022

 • 06-09.01.2022 (Święto Trzech Króli - długi weekend)
 • 07-10.04.2022
 • 30.04-03.05.2022 (Majówka)
 • 28-31.05.2022
 • 16-19.06.2022 (Boże Ciało)

O wyjeździe

Czarnobyl to miejsce największej w dziejach ludzkości katastrofy elektrowni atomowej, do której doszło 26 kwietnia 1986 roku, to obecnie jedna z największych atrakcji Ukrainy. Bez wątpienia do promocji tego miejsca przyczynił się miniserial wyprodukowany przez HBO, który opowiada o awarii IV bloku Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, funkcjonującej tam od 1977 roku.

Nasz wyjazd do Czarnobyla to podróż nie tylko do miejsca katastrofy elektrowni, ale przede wszystkim do miejsca ogromnej ludzkiej tragedii. Mieszkańcy dzisiejszej Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia musieli z dnia na dzień raz na zawsze opuścić swoje mieszkania, domy, gospodarstwa.

Podczas zwiedzania Czarnobylskiej Zony odkryjecie razem z nami miasto Prypeć, jedno z najmłodszych i jednocześnie najbardziej rozwiniętych miast byłego Związku Radzieckiego. Średnia wieku mieszkańców tego powstałego w 1970 roku miasta w dniu katastrofy to zaledwie 26 lat.

Poznacie też inną ważną atrakcję Czarnobylskiej Strefy – miasteczko Czarnobyl II, w którym znajduje się wysoki na 150 i długi na 600 metrów radar poza horyzontalny Duga, zwany potocznie Okiem Moskwy.

W trakcie wycieczki do Zony zabieramy Was też pod IV blok elektrowni w jądrowej w Czarnobylu, gdzie możecie podziwiać nowy sarkofag – Arkę, a także do miasta Czarnobyl, miasto z jedynym na Ukrainie pomnikiem Lenina.

Dodatkiem do wizyty w Strefie jest też całodzienne zwiedzanie atrakcji stolicy Ukrainy – Kijowa. Podczas wyjazdów wielu z naszych turystów traktuje wizytę w największym ukraińskim mieście jako dodatek do wizyty w Czarnobylu, wielu z nich jednak wraca zakochanych bez pamięci w blasku złotych kopuł kijowskich cerkwi a przede wszystkim niepowtarzalnym klimacie tego miasta.

Dzień 1

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w kierunku granicy ukraińskiej. Przekroczenie granicy i dalszy przejazd w stronę Kijowa.

Dzień 2

Po drodze poranna toaleta oraz przerwa na śniadanie. Przyjazd do Kijowa w okolicach godziny 11:00. Zwiedzanie Kijowa: Złote Wrota, pomnik Bogdana Chmielnickiego, Ławra Kijowsko-Peczarska, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Sobór Mądrości Bożej, Muzeum Czarnobylskie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, zakwaterowanie, czas wolny. Dla chętnych przejazd na główną ulicę miasta - Kreszczatik, dalsze zwiedzanie lub czas wolny, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. O godzinie 8:00 wyjazd na zwiedzanie "strefy zamkniętej".

Po przekroczeniu 'checkpointów' przejazd pod 'Oko Moskwy'. Następnie przejazd do głównej atrakcji w strefie - miasta Prypeć (spędzamy tam około 3 h) - zwiedzanie miasta m.in: żłobek, port rzeczny, ratusz, hotel Polesie, dom handlowy, dom kultury Energetyk, urząd pocztowy, wesołe miasteczko z diabelskim młynem.

W dalszej kolejności zwiedzamy tereny elektrowni (włącznie z niedokończonymi blokami nr 5 i 6 oraz nowym zabezpieczeniem dla bloku nr 4 tzw. Arką). 

Program obejmuje także zwiedzanie miasta Czarnobyl m.in.: pomnik strażaków, główny plac miasta. Przejazd i krótki postój przy "czerwonym lesie", a także przy tablicach powitalnych miasta Prypeć i Czarnobyl (w zależności od przewodnika, często nasze grupy mają możliwość zobaczenia miejsc spoza standardowego planu). 

W czasie zwiedzania przewidziany jest obiad. Planowy powrót do hotelu w Kijowie około godziny 20:00. Czas wolny - możliwość skorzystania z prysznica, zrobienia zakupów, zjedzenia ciepłego posiłku. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 4

Przekroczenie granicy i dalszy przejazd. Planowy powrót około godziny 12:00.

informacja

Cena zawiera: 

 • zakwaterowanie w hotelu*** (pokoje 2 osobowe) w centrum Kijowa
 • wyżywienie (2 śniadania, 1 obiad, 1 obiadokolacja) 
 • ubezpieczenie od NNW i KL oraz bagaż
 • przejazd komfortowym autokarem
 • opiekę pilota
 • całodzienną wycieczkę – Czarnobyl Tour (polskojęzyczny przewodnik, transfer Kijów - Czarnobyl - Kijów, pozwolenie na wjazd do strefy zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem)
 • zwiedzanie Kijowa z przewodnikiem.

Cena nie zawiera

 • składki na TFG - 2 zł, składki na TFP - 2 zł, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów komunikacji miejskiej w Kijowie. Orientacyjny koszt: 70 UAH (10 zł).

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1 osobowego - 75 zł.

Informacje praktyczne

 • Do przekroczenia granicy niezbędny jest paszport. Termin ważności dokumentu musi być dłuższy niż 6 miesięcy od daty powrotu.

 • Walutą obowiązującą na Ukrainie jest hrywna. 100 uah = 15 zł. Walutę można wymienić zarówno w Polsce, jak i już w Kijowie. Kantor znajduję się też w naszym hotelu.

 • Wjazd do Czarnobyla jest możliwy dla osób powyżej 18 roku życia.

 • Wyjazd jest organizowany we współpracy z zaprzyjaźnionym Biurem Podróży BisPol Kraków.

COVID-19 - warunki podróży

Na wyjazd zapraszamy osoby, które:

 • zaszczepione pełnym cyklem szczepienia, a od podania ostatniej dawki szczepienia upłynęło 14 dni (liczone od dnia następującego po dniu podania ostatniej dawki), Szczepienie jest poświadczone unijnym cyfrowym zaświadczeniem COVID lub innym dokumentem w języku polskim lub angielskim poświadczającym zaszczepienie szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej,
 • przebyły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (tzw. ozdrowieńcy), nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy RP. Ozdrowieńcy muszą okazać dokument potwierdzający przebycie choroby, wystawiony w języku polskim albo w języku angielskim, w tym unijne cyfrowe zaświadczenie COVID,

Dla osób niezaszczepionych obowiązuję 10 dniowa kwarantanna po powrocie do Polski. Z kwarantanny zwalnia negatywny test, który można wykonać dopiero 7 dni po powrocie spoza Strefy Schengen.

Odjazdy autokaru

Dzień: 06.01.2022 Dopłata
16:30
| Kraków Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18
0,00 zł
16:00
| Kielce Parking przy Stadionie Miejskim, ul. Ściegiennego 8
80 zł
17:00
| Staszów Stacja Paliw BP, ul. Kolejowa 44
50 zł
17:15
| Połaniec Dworzec Autobusowy przy Galerii Połanieckiej, ul. Czarnieckiego 1
50 zł
17:45
| Mielec Dworzec Autobusowy, ul. Jagiellończyka 7, stanowisko 1
50 zł
19:00
| Rzeszów Karczma u Jana, Zaczernie 1B
0,00 zł

Zarezerwuj już dziś!

Ilość miejsc jest ograniczona

Najbliższy wyjazd 06.01.2022 - 09.01.2022
Cena wyjazdu 1050 zł / os.
Rezerwuj ten wyjazd

Chcesz zorganizować wyjazd dla swojej grupy?

Skontaktuj się z nami i ustal szczegóły.